11111
Vissza
Archivum / Egy különleges fizika óra a szombathelyi Iseumban
Egy különleges fizika óra a szombathelyi Iseumban

Magyarország egyik legrégibb városa Szombathely. A város már önmagában is egy csodálatos megyeszékhely, mely helyet ad számos múzeumnak, országszerte elismert iskoláknak, továbbá megörökíti számos történelmi  (élő/eltávozott) személy emlékét a jövő emberei számára.

 

   

2019.04.05-én osztálytársainkkal egy nem mindennapi múzeumlátogatásban volt részünk Sinkó Andrea fizika és matek szakos tanárnő vezetésével, aki hol jópofa, hol pedig igazán elgondolkodtató (a témakörrel kapcsolatos) feladatokkal tette még színesebbé a tanórát. A feladatlapok megoldása a következőképpen zajlott: a 38 fővel rendelkező osztályunkat, (mely már igazából is egy szép szám) 4 részre (A B C D) osztották.

   

A kiállítás nagyon sok érdekességgel és fontos tényekkel bővítette mindannyiunk tudását, továbbá felhívta a figyelmünket arra is, hogy nem feltétlenül kell egy órát az iskola falain belül tölteni, hanem a tudás befogadására napjainkban már számos lehetőség van.   

A tematikus kiállítás a „Varázslás és csillaghit a rómaiaknál” címet viseli. A rómaiak mágikus gondolkodására, világnézetére ad magyarázatot, valamint segít eligazodni az akkori és mostani csillagászati tanulmányokban. Érdekes és megdöbbentő tényeket tár elénk Naprendszerünk bolygóiról is. Fiatalabbaknak és idősebbeknek egyaránt érdemes lehet ellátogatni ide, s eltölteni pár órát, ugyanis garantáltan olvasni vagy látni fognak valami nem mindennapit. Több kísérleti eszköz is rendelkezésre állt, amelyekkel tovább bővíthették a látogatók tudásukat.

      

Ahogy már korábban is említettem mostani nagy témakörünk a dinamika, másik nevén az erőtan, mely többek között a mesterséges égitestek világát mutatta be nekünk. A múzeumban eltöltött 45 perc során a Naprendszerben található bolygókkal,  (természetes/mesterséges) égitestekkel, csillagokkal, továbbá az ezeket tanulmányozó csillagászokkal(többek között Keplerrel) ismerkedhettünk meg.  Örömmel töltött el minket, hogy tanárunk (Sinkó Andrea) számos kísérlettel szórakoztatott el minket.

    

Ikertestvéreimmel együtt úgy gondolom, hogy ez az interaktív óra előhozta mindannyiunkból a gyerek énjét és ráébresztett mindannyiunkat arra, hogy játékosan is lehet tanulni.

Az osztály lelkesen kutakodott és tanult ezen a különös fizika órán. Élményekkel és sok új ismerettel gazdagodva zárták a hetet.

“A gyerek játék közben tanul, és a legfontosabb, hogy megtanul játszva tanulni. “ O. Fred Donaldson

 

Horváth Kitti, Horváth Lili, Horváth Laura, Szabó Laura

kísérletigénylés

Kísérleti időpont foglalásához egy űrlap kitöltésével adhat meg néhány szükséges adatot. Töltse ki az űrlapot, majd küldje el részünkre!

Űrlap kitöltése
2013. Szeptember
Órarend
Az órarend jelenleg nem tartalmaz egy időpontot sem.