11111
Vissza
Archivum / Fenntarthatósági Témahét - Klímaváltozás
Fenntarthatósági Témahét - Klímaváltozás

2020. október 5-9-ig valósult meg az elmúlt tanév tavaszán elmaradt Fenntarthatósági Témahét. A Témahét célja, hogy beszélgessünk a diákokkal az elmúlt évtizedekben bekövetkező klímaváltozásról, hívjuk fel a figyelmet a környezetkímélő energiagazdálkodásra, világítsunk rá a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára. A célok között fontos, hogy a diákok tisztában legyenek a fenntartható fejlődés fogalmával is. Tudják, hogy ez nem csak a természet és környezetvédelem, egészségvédelem, hanem hozzá tartozik a kultúránk, történelmünk megismerése, emberi kapcsolataink megóvása.

A 4 évfolyam biológia nívó csoport (9. A-C, 9. B-K, 10. A-B, 10. C-K, 11.C) diákjai a klímaváltozás témájával foglalkoztak. Az elmúlt évtizedek történéseit Áder János foglalta össze előadás formájában. Az előadást meghallgatták, előre kiadott szempontok alapján összegyűjtötték a klímaváltozást okozó tényezőket. 

    

Az előadásra reagálva megbeszélték, hogy mit lehetne tenni azért, hogy a helyzet legalább ne romoljon. Majd Kovacsics Bernadett tanárnő prezentációt tartott, a klímaváltozást kiváltó üvegházhatás hátteréről. Azokról az anyagokról és hatásaikról, melyek kibocsátását – ha megszüntetni is nem lehet - legalább csökkenteni kellene. Ilyen a szén-dioxid, nitrogén-oxidok, ózon, freonok stb. Szó volt a megújuló energiaforrások hasznosságáról, az elektromos autók és a passzívház jelentőségéről. 

   

A 12. K osztály tanulói Lovassné Vass Enikő tanárnővel szintén a klímaváltozás témakörét járták körbe. Videót néztek a klímaváltozás jelenségéről és okairól, valamint a növény és állatvilágra gyakorolt negatív hatásairól angol nyelven. Megvitatták, hogy milyen változások várhatók a közeljövőben, ha nem lassítjuk a folyamatot. Rávilágítottak arra, hogy az emberi szervezetre is negatívan hat a klímaváltozás folyamata. Károsíthatja a posztembrionális fejlődést, a különböző szervrendszereket, elindíthat allergiás betegségeket stb. Összegyűjtötték a diákok, hogy mit lehet tenni a káros folyamat magakadályozásáért. Ilyen például a szelektív hulladékgyűjtés, komposztálás, energiatakarékosság,  a tömeg- és gyalogos közlekedés előnybe helyezése. A program megvalósításánál felhasznált linkek gyűjteménye megtalálható a "12. K - hasznos linkek gyűjteménye" dokumentumban.

   

Lőrinczné Marton Zsuzsa tanárnő ösztönzésére a 10.K osztályos tanulók a környezet- és természetvédelem témakörében írtak haikukat (3 soros) és 5 soros verseket.

   

A Fenntarthatósági Témahét lehetőséget ad arra, hogy a mindennapi oktatás mellet a diákokat neveljük, érzékenyítsük őket a környezettudatos szemléletre.

Kovacsics Bernadett 

kísérletigénylés

Kísérleti időpont foglalásához egy űrlap kitöltésével adhat meg néhány szükséges adatot. Töltse ki az űrlapot, majd küldje el részünkre!

Űrlap kitöltése
2013. Szeptember
Órarend
Az órarend jelenleg nem tartalmaz egy időpontot sem.